INSCENACE


 • Kouzelný Zvon

  V jednom tajemném údolí vysoko v horách vznikne za pomoci kouzelníka Trikáji a řemeslníka Dajana kouzelný zvon, naneštěstí se dostane do rukou lupiče.
  Příběh vypráví o dobrodružné výpravě za získáním zvonu nazpět, o velikém přátelství a odvaze.


  [Marionetami hraná pohádka pro děti od čtyř let. Délka představení 37min.]


 • O Zlaté rybce

  Klasická marionetami hraná pohádka, o tom jak se chudý rybář Giuseppe a jeho žena Margarita zapletou s kouzelnou rybou. A o tom, co z toho nakonec přes chalupy, vily, hrady a paláce vzejde? Budou potrestáni, nebo dojdou pochopení a moudrosti? Tak to už se nechte překvapit...


  [Pro děti od tří let. Délka představení 35 minut.]


 • Princezna na hrášku

  Dramatizace pohádky H. Ch. Andersena je dílem Vlasty Špicnerové. Výprava a režie Jan Hrubec. Známá pohádka o zkoušce, zda je princezna pravá či falešná, je rozšířena o rodinné téma: Maminka (stará královna) nechce ještě svého synka (prince) oženit a tak ji přijde vhod, že se mu nedaří přivézt ze světa tu „pravou – opravdovou princeznu.“ Problém nastává, když jednoho deštivého večera na hradní bránu zabouchá „pravá princezna…“

  Loutkářská dílna: každý malý divák dostane po skončení představení do rukou jednoduchou marionetu na drátě. Dílna probíhá tak, že děti dostávají formou strukturovaného dramatu a vyprávěného příběhu jednoduchá zadání, která plní prostřednictvím hry s loutkou.


  [Pro děti od tří let. Délka představení 35 minut + možnost loutkářské dílny 7-15 minut. Možnost koupit on-line.]


 • Aladinova kouzelná lampa

  Tentokrát se vypravíme s Aladinem pro kouzelnou lampu do tajemné hory Káf. Ovšem v pohádce nemá hrdina nikdy na růžích ustláno a Aladin bude moci vyzkoušet svoji vytrvalost a statečnost, hned několikrát. Představení nás vtáhne do atmosféry dávného orientu. Oko potěší jeho malebností. A ucho kulturou použitého jazyka. To vše za doprovodu stylové arabské muziky.


  [Pro děti od tří let. Délka představení 40 minut. Možnost koupit on-line.]


 • Honza a drak

  Klasická marionetami hraná pohádka o - odvážném Honzovi, nešťastném králi a princezně v nesnázích. O popletené mámě, lakomém baronovi a kouzelné stařence. O králově cvičené žábě, o dříví které roste daleko. O silném mlynáři a jeho řece. Ale hlavně o lásce a obětavosti a také o tom, že i velká smůla se může změnit v nečekané štěstí.


  [Pro děti od tří let. Délka představení 30 minut + možnost dílny „Tvorba lektvaru“. Možnost koupit on-line.]


 • Zvířátka a loupežníci

  Pohádka o tom, jak tři loupežníci kradli jako straky, až narazili na statek, kde hospodaří babička, pejsek, koza, kohout a tři prasátka. Tam jejich štěstí v loupení končí a loupežníkům nezbývá nic jiného, než se polepšit.


  [Pro děti od tří let. Délka představení 38 minut. Možnost koupit on-line.]


 • O Palečkovi

  Představení O Palečkovi vychází ze slavné inscenace divadla Bořivoj Táta, máma a já. Pohádka, jak ji uvádí Dřevěné Divadlo, doznala značných proměn a přizpůsobila se možnostem jednoho herce. Ojedinělostí této úpravy je, že představení balancuje na hraně divadelní dílny a inscenace pro děti. Diváci vstupují do děje mnohem víc, než je obvyklé. Dostávají jednoduché kostýmy. Hrají role. Radí postavám na jevišti. Zkrátka jsou na představení přímo účastni. Pohádka je určena smíšenému publiku předškolních a školních dětí. Případně předškolních dětí a dospělých.


  [Pro děti od tří let. Délka představení 38 minut.]


 • Rozum a Štěstí

  Kdo je lidem potřebnější? Rozum nebo štěstí? Asi oba. Jenže Rozum a Štěstí se velmi zřídka sejdou. Rozum má rád upravené cesty, ukazatele směru, přehledné křižovatky a rozcestí. Štěstí se rádo fláká cestou necestou. A když je unavené, sedne si třeba na kravinec. Zato Nerozum a Neštěstí jsou nerozluční kumpáni. Klasická loutková pohádka pro celou rodinu.


  [Pro děti od čtyř let. Délka představení 38 minut.]


 • Tristan a Isolda

  Jedna z nejslavnějších legend o nesmrtelné lásce. Tristan miluje Isoldu Zlatovlasou, která se posléze stává manželkou Tristanova strýce krále Marka a královnou Cornouailleskou. Co na tom, že Isolda jeho lásku opětuje stejným dílem, jejich cit je v rozporu s Tristanovou ctí a přísahou. Prastarý příběh, který patří k nejvýraznějším dílům středověku, přitahuje tvůrce od nepaměti. Dřevěné divadlo Vám předkládá jeho loutkovou podobu, postavy vystupují z dávného pergamenu jako oživlé iluminace, které prastará slova doprovázejí…


  [Pro děti od 10 let. Délka představení 45 minut.]

  Hudba použitá v projektu „Tristan a Isolda“ byla původně zkomponována pro stejnojmenné představení Naivního divadla Liberec.


 • O princi z knížky

  Pohádek je velká spousta a když lidé přišli na to, že je mohou zapisovat, vznikly pohádkové knížky. A ty máme všichni moc rádi, že ano? Jednu takovou pohádku v knížce pro Vás dneska mám, nemusí se číst, bude trochu vyprávěná, trochu hraná loutkami, trochu kouzelná a i tak bude celá v knížce. Nevěříte? Tak dávejte pozor.


  [Pro děti od tří let. Délka představení 35 minut. Možnost koupit on-line.]


 • O vytrvalém princi

  Vyprávění o princovi, který se postaví samotnému čarodějovy, aby vysvobodil svoji vyvolenou princeznu. A to celé sám, jen za pomoci malého kamaráda, rady od draka, kladiva od čerta a květiny od sultána.


  [Marionetami hraná pohádka pro děti od tří let. Délka představení 40 min. Možnost koupit on-line.]


 • Vánoční příběh, aneb cesta do Betléma

  Loutkami hraný příběh o narození Ježíška, tak jak se v Českých zemích po staletí vypráví. Uvidíme v něm pastýře, anděla, Josefa s Marií, Krále Heroda, Tři Krále a samotného Ježíška. Adventní příběh pro celou rodinu.

  Textu inscenace byl předlohou autorský scénář Jana Jirků.


  [Pro děti od tří let. Délka představení 35 minut.]


 • Klaunské Vánoce

  Klaun Traktor si chystá Vánoce, podobně jako to známe z předvánoční doby: uklízí, zdobí domov, stromeček, chytá kapra... avšak výsledek mu nevyjde vždy stejný, o to víc se diváci nasmějí. Velký kontakt s publikem, kouzla, vtipné etudy, živá hudba.


  [Pro děti od čtyř let. Délka představení 35 minut.]